Časté dotazy

Otázka:Dobrý den, prosím o radu, mám 4 měsíčního syna a ve třech měsící prodělal virus – nějaký….kok, prý ze špatně upraveného kuřecího masa…byli jsme na grilovačce, jedly se steaky z kuřecího a asi ho někdo chytil za ručičku a bylo to….no ale to je jedno, dostal antibiotika a vyléčilo se to. Od té doby má ale stále problémy, časté stolice, ve stolici sražené mléko a hleny, to tak 6 krát za den, bolí ho bříško a budí se křečemi. Vyšetření stolice je nyní negativní. Používám Nutrilon 1( jelikož jsem po porodu císařem přišla o mléko ) a kapky BioGaia již od narození. Ani doktorka mi už nedovede poradit….Prosím o radu, určitě máte nějaké zkušenosti od dotazovaných,předem moc děkuji!

Odpověď: Pokud se jednalo o „nejaky kok“, pak neslo o virus. V tomto případě zažívací potíže vznikly na základě bakteriálního onemocnění či jako nežádoucí důstledek antibioticke terapie (či kombinace). Četnost stolic 6x za den u 4 měsíčního dátěte lze považovat za běžnou. Sražené mléko je běžné. Hlen může být polknutý. Doporučuji situaci pečtivě rozebrat a pokusit se najit příčínu potíží. Řešením by mohla být změna Nutriloni 1 na Nutrilon Confort 1 či 2 nebo na Nurilon Anti-Colics 1, případně i Nutrilon Allergy Care 1 ci 2 (doporučuji spíše 2). Možné je též pokusit se podat místo Probiotickych kapek jiná probiotika.

Otázka: Dobrý den, mám skoro 4týdenního chlapečka a trpí bolestmi bříška a druhý týden má zelenou stolici. Chtěla bych nasadit Probiotické kapky.Chci se zeptat jestli je lepší podávat před kojením a nebo až po kojení?Myslíte si, že pomůžou i na tu zelenou stolici. děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, Probiotické kapky BioGaia je vhodné podávat každý den ve stejnou dobu, buď ráno nebo večer. Pokud Váš chlapec například po kojení ublinkává, doporučuji ráno před kojením. Probiotické kapky dodají organismu potřebná probiotika a střevní mikroflóra bude v rovnováze, můžete tak očekávat příznivý efekt i na zelenou stolici, pokud není způsobena něčím jiným, než nerovnováhou ve střevech. Pokud by potíže se zelenou stolicí neustopily, doporučuji návštěvu pediatra, aby vyloučil případnou infekci.

Otázka: Dobrý den, mám 7týdenní holčičku. Na doporučení lékařů podáváme Probiotické kapky. Malá má řídkou častou stolici a občas ublinkává, i když si odříhne. Kapky používáme necelých 14dní. Malé zlepšení je znát, ale stolice je ještě dost častá. Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho přípravek plně zabere. Bereme ještě sab simplex 15 kapek před kojenim – mala se již nekroutí po každém kojeni, ale problémy ještě zcela nezmizely. Děkuju za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, každý jedinec je unikátní a proto nelze přesně určit, po jaké době Probiotické kapky zaberou. V praxi lze pozorovat jejich efekt většinou do 14 dní. Podávejte dál a počkejte než efekt zcela nastoupí. Pokud Vaše dcera ublinkává doporučil bych podávat je vždy před krmením, aby dávku probiotik spolkla celou. Dále se snažte Probioticé kapky BioGaia 10ml podávat vždy v přibližně stejnou dobu např. vždy ráno, ale zároveň v jinou denní dobu (nebo při jiném krmení) než Sam Simplex.

Otázka: Dobrý den, syn 2,5 měsíce, trpí meteorismem, má reflux,stenosu konečníku a je chudokrevný. Je plně kojený, u kojení se mi svíjí, rudne a pláče. v noci se svíjí v postýlce, občas odejdou nějaké větry, hrozně ho to budí. Přes den spí vždy cca 20 – 30 minut pak je probuzen bolestí. pomohou v tomto případě probiotické kapky? Masýrujeme, nahříváme bříško, používáme rourku, během i po kojení odříhává, i když v poslední době má občas s říhnutím problémy. Děkuji s pozdravem Šumová

Odpověď: Ano, od Probiotických kapek lze zlepšení stavu očekávat. Nahřívání břicha doporučuji vyloučit, pokud plyny při zahřátí neodchazí. Zvažte kojení na 2x, masážní gely.

Otázka: Zdravím. Mám dotaz má dcera po 2 dnech užívání Probiotických kapek má zpěněnou stoličku-stolice je řidší, barva je normální žlutá, ale dominuje pěnění jako když napění jar. Teplotu nemá. Léky užíváme už 10 dní a stolice je stále zpěněná. Děkuji Wágnerová

Odpověď: Zpěněná stolice bývá při kvasném procesu (ostatní vzhled stolice je v normě). Nelze naprosto jednoznačně vyloučit, že problém opravdu vznikl podáváním Probiotických kapek. Malé procento jedinců reaguje na podáni probiotik řídkou a četnou stolicí. Nelze tedy s naprostou jistotou vyloučit i tyto potíže. Zkuste Probiotické kapky vysadit a sledujete efekt. Pokud potíže odezní, je problém ve vazbě na Probiotické kapky.

Otázka: Dobrý den, pane doktore. Můj 2 měsíční syn trpí kolikou. V prvním týdnu užíval antibiotika. A v šestém týdnu se mu začala objevovat krev s hlenem ve stolici, která přetrvává dodnes. Ve stolici má nález Clostridium butyricum, můžete mi prosím doporučit léčbu? Užívá Sab simplex. Pomohly by i Probiotické kapky? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Je třeba náležitě došetřit stav. Hlen a zvláště krev ve stolici nelze brát na lehkou váhu. Mohlo by se jednat o virové, např. rotavirové onemocnění (je-li spojeno s vodnatou stolicí) či bakteriální onemocnění, ale je třeba vyloučit i stavy závažnější, které se takto projevují. Efekt by mohlo mít přechodné podávání rýžového odvaru. Pokud není nadýmání nelze od Sab simplex očekávat výraznější efekt. Probiotické kapky mohou mít efekt zvláště, je-li problém zapříčiněn bakteriální příčinou. Efekt však nemusí být okamžitý.

Otázka: Dobrý den, máme 3měsíčního syna který musí brát dlouhodobě antibiotika tzv. zajišťovací dávku. Nyní Sumetrolim kvůli refluxu močového měchýře. Od té doby co je léčen antibiotiky ho více-hodně trápí prdíky. Jsou vhodné probiotické kapky i když zároveň bere antibiotika. Nezničí antibiotika laktobacily dříve než stačí pomoci. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Ano, rozhodně je vhodné podání Probiotických kapek v tomto případě. Vliv antibiotik má sice negativní vliv na podávané kultury, ale i tak se ve střevě prostředí zlepší a tím lze očekávat i ústup potíží.

1.Strana z: 1, 2, 3