Aktuality

Průjem u dětí

Rubrika Průjem u dětí | Březen 20th, 2012 |  Žádné komentáře »

Zažívací problémy trápí děti každého věku. Může za to především nedokonalá kolonizace střevní mikroflóry. Mezi nejobvyklejší střevní problémy patří průjem u dětí.

Průjem u dětí patří k jejich nejčastějším onemocněním. Jedná se o onemocnění trávicího systému, kdy dochází k častému vyprazdňování řídkých až vodnatých stolic. Stolice také často změní barvu a především hustotu.

Většina průjmů je virového původu. Na tento druh průjmů neexistují žádné léky. Obvykle se nejedná o nic závažného, ale dokáže pořádně potrápit děti i rodiče. Průjem sám o sobě není nijak nebezpečné onemocnění. Lehký průjem obvykle odezní sám za několik dní, stačí jen částečně upravit stravu dítěte. Avšak těžký průjem může vést k dehydrataci. Celý článek»

Průjem u dětí může způsobit závažné problémy

Rubrika Průjem u dětí | Březen 20th, 2012 |  Komentáře nejsou povoleny

Průjem u dětí bývá často podceňován, i když by se mu měla věnovat zvláštní pozornost, jelikož může přerůst až v dehydrataci. O průjem u dětí se jedná tehdy, pokud se zvýší počet stolic za den (více než 3 za 24 hodiny). Stolice také často změní barvu a především hustotu. Zcela zabránit průjmu u dětí nejde, můžeme pouze minimalizovat jeho příčiny a předcházet mu prevencí. Je třeba bedlivě dbát na hygienu, dodržovat zásady správné výživy a podpořit imunitu miminka.

O průjem u dětí se jedná tehdy, pokud se zvýší počet stolic za den (více než 3 za 24 hodiny). Stolice také často změní barvu a především hustotu. Kojené děti mívají stolici všeobecně řidší a někdy i po každém kojení mají lehký průjem. Přesto se nejedná o průjmovité onemocnění, děti v tomto případě většinou netrpí bolestmi a do 14 dnů se jim stolice upraví. Celý článek»

Zelená stolice

Rubrika Průjem kojenců, Časté dotazy | Únor 10th, 2012 |  Žádné komentáře »

Dobrý den,ráda bych Vás poprosila o radu. Moje dvou měsíční holčička má zelenou stolici,která i zvláštně zapáchá, teplotu nemá ani nezvrací,vypadá i celkem spokojeně a přibívá 300g týdně. Chtěla bych se zeptat co může tuto stolici způsobovat?

Dcera je narozená ve 32. týdnu a je plně krmena nutrilonem.

Děkuji za radu V.K.

Pravděpodobně se jedná o nerovnováhu v bakteriích ve střevě. Probiotika jsou vhodným řešením.

Průjem kojenců

Rubrika Průjem kojenců | Listopad 29th, 2011 |  Žádné komentáře »

Jedním z nejobvyklejších zažívacích problémů malých dětí je průjem.

Průjem kojenců je sice celkem běžnou záležitostí, jelikož malé tělíčko reaguje velmi citlivě na všechny vnější vlivy, ale zároveň bychom jej v žádném případě neměli podceňovat.

Jak průjem kojenců poznáme?

O průjem kojenců se jedná tehdy, pokud se zvýší počet stolic za den (více než 3 za 24 hodiny). Stolice také často změní barvu a především hustotu. Kojené děti mívají stolici všeobecně řidší a někdy i po každém kojení mají lehký průjem. Přesto se nejedná o průjmovité onemocnění, děti v tomto případě většinou netrpí bolestmi a do 14 dnů se jim stolice upraví.  Pečlivě však stolici svého dítěte sledujte, těžký a dlouhodobý průjem může totiž vést až k dehydrataci. Celý článek»

Podpora imunity

Rubrika Imunita | Listopad 8th, 2011 |  Žádné komentáře »

Podzim je v plném proudu i se svých sychravým dušičkovým počasím, které s sebou přináší tradiční nachlazení a chřipky. Je tedy více než moudré, budeme-li onemocněním sezónního typu předcházet vhodně zvolenou prevencí. Kromě zvýšeného přísunu vitamínu C, se v poslední době čím dál tím více uplatňují metody, které upravují naši obranyschopnost. Tu si v jistém základu s sebou přinášíme již na svět.

Dětský imunitní systém se teprve vyvíjí, proto se nedokáže bránit většině virů a bakterií. Těch je samozřejmě nejvíce v kolektivu vrstevníků. Pokud je děťátko ještě malé a do školky ani jesliček ještě nechodí, může se snadno nakazit i na procházce venku či od jiných členů rodiny, kteří různé infekce nosí s sebou domů. Celý článek»

Jak na zažívací problémy u miminek?

Rubrika Průjem kojenců | Září 22nd, 2011 |  Žádné komentáře »

Celý život musíme odolávat velkému množství škodlivých vlivů.  V tomto boji nám pomáhá imunitní systém, který se projevuje přirozenou obranyschopností organismu.  Tento úkol bývá nelehký zejména pro naše nejmenší, proto je dobré jejich imunitní systém podpořit probiotiky. Nezralý a křehký imunitní systém může být příčinou zažívacích obtíží miminek. Mezi nejčastější zažívací problémy patří především průjem kojenců, zácpa kojenců a dětské koliky.

Přirozený obranný systém sídlí z největší části v trávicím ústrojí. Střevní mikroflóru tvoří více než 500 různých druhů bakterií a chrání nás před cizími a nepřátelskými bakteriemi a viry.  Právě probiotika pomáhají udržet rovnováhu bakterií ve střevě a stabilizují dokonalou střevní mikroflóru. Celý článek»

Přichází léto

Rubrika Průjem kojenců | Červen 10th, 2011 |  Komentáře nejsou povoleny

„Přichází léto a s ním i častější průjmová onemocnění. Pokud je miminko nemocné, stěží si vezme něco k jídlu či k pití, natož nějaké léky.
Probiotické kapky BioGaia jsou výborné v tom, že stačí pouze 5 kapek přímo do pusinky. Kapky účinně stabilizují střevní mikroflóru a děťátku se rychleji uleví.“

Průjem kojenců

Rubrika Průjem kojenců | Květen 26th, 2011 |  Žádné komentáře »

Zažívací problémy spojené s bolestí trápí malé děti, kojence i batolata. A to dokonce mnohem častěji než dospělé. Může za to především nedokonalá kolonizace střevní mikroflóry. Jedním z neobvyklejších zažívacích obtíží malých dětí je průjem. Celý článek»

Zácpa u dětí

Rubrika Zácpa kojenců | Květen 26th, 2011 |  Žádné komentáře »

Zácpa dokáže naše děti velmi potrápit již v útlém věku. Poprvé se většinou objevuje v době zavádění příkrmů a pak v předškolním věku, kdy se děti učí samostatnosti. Hlavními příznaky zácpy jsou obtížné a méně časté vyměšování doprovázené bolestmi, křečemi v břiše, nadýmáním a bolestí hlavy. Celý článek»

Dětská kolika

Rubrika Dětské koliky | Květen 26th, 2011 |  4 Komentáře »

Jako koliku označujeme bolestivý stav v oblasti bříška. Dětskou kolikou trpí převážná většina miminek. Postihuje jak novorozence, tak i kojence bez rozdílu pohlaví již od druhého týdne až do pátého měsíce věku a vrcholí kolem druhého měsíce života. Celý článek»

Dětská imunita

Rubrika Imunita | Květen 26th, 2011 |  Žádné komentáře »

Lidský organismus musí neustále odolávat velkému množství škodlivých vlivů. V tomto boji nám pomáhá souhrn mechanismů, který nazýváme imunitní systém. Tento úkol bývá nelehký zejména pro naše nejmenší. Jistý základ imunitního systému si s sebou neseme již od narození. Avšak dětský imunitní systém je nezralý a křehký, proto se nedokáže bránit většině virů a bakterií. S jejím posilováním je vhodné začít u dětí hned po narození a pokračovat po celý život. Celý článek»